Souvenir Expo Türkiye gerçekleştirildi

Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya Fuarı, 14 Aralık’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Türk turistik hediyelik ve hatıra eşya sektörü, 14-17 Aralık 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde uluslararası pazarlarla buluştu.

Rota Exhibition Türkiye Fuarcılık tarafından üçüncüsü düzenlenen Souvenir Expo Türkiye Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya Fuarı’nda bu yıl; 200’den fazla katılımcı ve 3 bini aşkın marka yer aldı. Fuar, en geniş çeşit, kalite ve uygun fiyat aralığındaki turistik hediyelik ve hatıra eşyaya ulaşmak isteyen binlerce sektör profesyonelini ağırladı.

Souvenir Expo Türkiye Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya Fuarı 14 Aralık’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyarete açıldı. Fuar için son hazırlıkların tamamlandığını belirten Rota Exhibition Türkiye Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü George Panorgias, “Turistik hediyelik ve hatıra eşya profesyonelleri için dünyanın en iyi fuarı olarak kabul edilen Souvenir Expo Türkiye’de bu yıl 3 salonda 200’den fazla katılımcı ve 3 binden fazla marka ağırladık. Rota olarak dünya çapında çok geniş bir ticari ağa sahibiz ve bu bağlamda, Souvenir Expo Türkiye’de 100’den fazla ülkeden başta büyük toptancılar olmak üzere çok önemli alıcıları ağırladık. Hediyelik ve hatıra eşya sektörünün 14-17 Aralık tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Souvenir Expo Türkiye’de dünya pazarlarıyla buluştuğunu gördük.”

Souvenir sektörü 9 ayda tek başına ekonomiye yaklaşık 12.6 milyar dolar sağladı

Türkiye’nin turizmde çok büyük potansiyele sahip bir ülke olduğunu belirten Panorgias, “T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre; 2.2 milyon yatak kapasitesine sahip Türkiye, bu yıl 10 ayda 50.2 milyon turist ağırladı ve 9 ayda turizmden 42 milyar dolar gelir elde etti. Souvenir sektörü tek başına bu gelirin yaklaşık yüzde 30’una karşılık gelen 12.6 milyar doları tek başına sağladı. Bu çok büyük bir başarı ve sektör daha fazlasına ulaşmak için yeterli potansiyele sahip. Souvenir Expo Türkiye olarak; sektörün önünü açmak ve katma değer katmak üzere buradayız” şeklinde konuştu.

Souvenir sektörünün en geniş ürün çeşitliliğine sahip fuarı

Souvenir Expo Türkiye, bu yıl fuarda, kupa, magnet, anahtarlık, nazar boncuğu gibi hediyelik ürünler ile mayo, bikini, peştamal, havlu, şort, güneş gözlüğü gibi daha çok yaz aylarında rağbet gören yaz modası ve baklava, lokum, Türk kahvesi gibi gıda ürünleri, zeytin, zeytinyağı, sabun gibi doğal ve organik ürünler, promosyon malzemeleri, valiz, çanta, kemer, deri aksesuarlar ve dekorasyon ürünlerinin sergilendiği bildirildi.

 

Dünyadan büyük toptancılar katıldı

Souvenir Expo Türkiye’nin katılımcı profili; Souvenir ve Turistik Hediyelik Eşya Üreticileri, Tekstil Üreticileri, Moda Firmaları, Bijuteri Firmaları, El Sanatları Üreticileri, Kozmetik Firmaları, Paketli Turistik Gıda Üreticileri, Promosyon Ürün Firmaları, Toptancılar, Yazılım Firmaları, Oyun ve Oyuncak Üreticileri ile Taşıma ve Lojistik Şirketleri’nden oluştuğu belirtildi.

Fuarı, en geniş çeşit, kalite ve uygun fiyat aralığındaki turistik hediyelik ve hatıra eşyaya ulaşmak isteyen Perakendeciler, Dağıtıcılar, İhracat Firmaları, Profesyonel Satın Alma Yetkilileri, Turistik Bölgelerdeki Marketler, Turistik Bölgelerdeki Butikler ve Giyim Mağazaları, Zincir Mağazalar, Müzeler, Havaalanları Duty Free firmaları, Souvenir Shoplar ve Otellerden en yetkili satın almacılar ziyaret etti.

#Souvenir #expo #turistik #HediyelikEşya #tekstil #İFM #Panorgias

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir